امنیت قفل کانتینر در انبار کانتینری

امنیت قفل کانتینر های انبار کانتینری – قسمت اول

یکی از مزایای متعدد کانتینرها استحکام و پایداری آنها هم به عنوان خانه و هم به عنوان انبار می‌باشد. این ویژگی ها برای دوام در آب و هوای نامساعد، جلوگیری از تخریب محیط زیست و کنترل حیوانات و آفات بسیار مفید است. اما دلیل دیگری هم وجود دارد که مردم زیادی به سمت استفاده از کانتینرروی آورده‌اند و آن امنیت است.

نگرانی شما چه از جانب کنجکاوی مزاحمان و چه از جانب سرقت باشد فرقی نمی‌کند، کانتینر ماوم و امن است. این مقاومت و استحکام کانتینر نه فقط برای مقاومت در برابر سرقت بلکه برای مقاومت و اسیب ندیدن در طی حمل و نقل‌های دریایی می‌باشد.
کانتینرهای حمل و نقل بیشتر عمر خود را در حمل و نقل‌های دریایی، حمل و نقل ریلی و حمل و نقل جاده‌ای سپری می‌کنند و یا در انبارهای کانتینری برای ذخیره و انبار نگهداری می‌شوند. هر کدام از این کاربری‌ها فرمی از امنیت در کانتینر را ارئه می‌دهند.

به این دلیل که کانتینرها در این اطراف به سادگی در دسترس عموم نیستند پس به گونه ای ساخته می‌شوند که امنیت نسبی داشته باشند و البته غیرقابل نفوذ باشند. باید بدانید هنگامی که کانتینر را بجای نگهداری در انبار بخواهید در ملک شخصی خود نگهدارید بخش زیادی از این امنیت را ازدست داده و باید به فکر پارامترهای امنیتی دیگری باشید.

کانتینرها بیشتر در حالت ثابت و بدون تغییر خود امن هستند هر تغییری در آنها مانند برش برای در و پنجره در خانه کانتینری نه تنها موجب ضعف کانتینر می‌شود بلکه احتمال ورود سارق از ورودی‌های ایجاد شده وجود دارد. در این مقاله، به شما می‌گوییم که چطور درب نهایی کانتینرهای معمولی را قفل کنید و همچنین طریقه‌ی ایمن سازی خانه‌ی کانتینری را خواهیم گفت خواهیم گفت. امیدواریم بتواند در محافظت از وسایل گرانبها و همچنین محافظت از عزیزانتان شما را یاری دهد.

 

امنیت کانتینر به چه معناست؟

قبل از آنکه وارد مشخصه‌های امنیتی کانتینرهای حمل و نقل شویم، لازم است که ابتدا مشخص کنیم که منظور از امنیت چیست. با درنظر گرفتن یک رویکرد سیستماتیک به درک آنچه در امنیت کانتینر نقش دارد،می‌توانید به یک کانتینر امن ‌تر و پرداخت هزینه‌ی کمتر با حذف تجهیزات غیر ضروری دست یابید. در زمینه‌ی کانتینرهای حمل و نقل و همچنین تا پایان این مقاله هنگامی که از امنیت حرف می‌زنیم منظور امنیت فیزیکی کانتینر است.

امنیت فیزیکی کانتینر بر روی اثاثیه‌ی داخل کانتینر تمرکز دارد وبحث آن از امنیت کامپیوتری و امینیت ملی جدا است.
در این منظور امنیت دو هدف اسلی و مشترک دارد:

1- محافظت از اموال: محافظت از خود کانتینر و اموال داخل آن (یا افراد داخل آن) از سرقت و یا آسیب‌های خارجی.
2- منع دسترسی: دور نگه داشتن افراد نامناسب از اموال داخل کانتینر.

این دو هدف از سه طریق قابل اجرا هستند: بازداری، جلوگیری و تشخیص. در ادامه هر یک از این سه را توضیح خواهیم داد، اما ابتدا توضیح دهیم آیا شما به تجهیزات جانبی برای امنیت بیشتر نیاز خواهید داشت.

 

آیا استفاده از تجهیزات جانبی برای امنیت کانتینرها منطقی است؟

حالا که منظور از امنیت را متوجه شده‌اید، باید مشخص کنید آیا اموال گرانبهایی دارید که ارزش مراقبت را داشته باشند. اگر دارید، باید بررسی کنید که انتخاب هر یک از گزینه‌های موجود چقدر می‌تواند مفید باشد و آیا این فایده ارزش هزینه کردن را دارد.

 

آیا به تجهیزات جانبی برای امنیت بیشتر نیاز دارید؟

برای آنکه تصمیم بگیرید که نیاز به تجهیزات جانبی دارید یا خیر باید درنظر بگیرید در صورت از دست دادن، چه چیزی از دست می‌دهید و این اتفاق چگونه خواهد افتاد.

 

اهمیت اموال داخل کانتینر

یک کانتینر تماما خالی را درنظر بگیرید. بیشتر مردم معتقد هستند که کانتینر خالی نیازی به محافظت نخواهد داشت. اگر کانتینر پر از اجناس قدیمی بلااستفاده باشد چه؟ پس همچین کانتینری هم مانند یک کانتینرتماما خالی نیازی به محافظت نخواهد داشت. نکته این است که قبل از صرف زمان، انرژی و پول برای طراحی و تعبیه‌ی تجهیزات امنیتی، باید چیز با ارزشی برای محافظت داشته باشید.

در حقیقت محافظت از اموال شامل محافظت در برابر سارقان و خرابکاران است. در رابطه با خانه‌ی کانتینری حتی اگر اثاثیه‌ی خود را منتقل نکرده باشید و چیزی برای سرقت وجود نداشته باشد، یک نفر می‌تواند با ورود و ایجاد خرابی برای شما مشکل ساز شود. پس باید به این موضوع که تعمیر خرابی‌ها و یا جایگزینی اموال سرقت شده چقدر می‌تواند هزینه بر باشد توجه کنید.

 

خطر ورود افراد بدون اجازه

خطری که باید درنظر بگیرید دو مورد است اول چه کسی ممکن است وارد شود (یک سارق، آشوبگر، فردی معتا و …) . چگونه می‌تواند وارد شود (با ابزارآلات و …).

این که چه کسی ممکن است وارد شود از این جهت اهمیت دارد که هر شخص می‌تواند انگیزه‌های مختلفی از ورود داشته باشد. یک شناخت کلی از مردم اون ناحیه می‌تواند به شما کمک کند انگیزه‌ی افراد را بشناسید و حدس بزنید چه کسی ممکن است تلاش کند وارد شود.

البته این که چگونه ممکن است کسی وارد شود مورد مهم تری است. برای حدس زدن چگونگی ورود افراد باید محیط اطراف کانتینر خود را بررسی کرده و سعی کنید مانند یک مجرم فکر کنید. اگرچه تمام راه های موجود برای ورود پنهانی افراد را نمی‌توانید حدس بزنید اما نمونه هایی از آن هم می‌تواند به شما کمک کند.

برای مثال، حد فاصل کانتینر شما از مسیر های اصلی مثل جاده یا بیابان چقدر است؟ آیا کانتینر شما در نزدیکی سازه‌ی شخص دیگری هست تا درصورتی که شخصی با چکش و غیره به کانتینر شما حمله کرد صدای آن شنیده شود؟ آیا کانتینر شما آنقدر قدیمی و فرسوده است که پتک بتواند آن را بشکند یا تجهیزات پیچیده‌تری نیاز دارد؟

در ادامه اصلی ترین معیارهای امنیتی که بسیاری از راه‌های ورود بیگانه را پوشش می‌دهد بررسی می‌کنیم. اما ابتدا خواهیم گفت آیا تجهیزات جانبی امنیتی می‌توانند موثر واقع شوند.

 

قسمت اول این مقاله همینجا به پایان می رسد. برای مطالعه قسمت دوم مقاله می توانید به امنیت قفل کانتینر های انبار کانتینری – قسمت دوم مراجعه نمایید.

همچنین در صورت وجود هرگونه سوال در مورد انبار کانتینری، اجاره انبار در تهران و خرید کانتینر می توانید با کارشناسان ما در انبار کانتین در تماس باشید.

 

منبع مقاله : Container locks security

 

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *