راهکارهای افزایش بهره‎وری انبار کانتینری

راهکارهایی برای افزایش بهره‎وری انبار کانتینری

ایجاد تعادل در اداره‌ی انبار همیشه یک چالش بوده است ( داشتن موجودی به حد کافیه اما نه بیش ازحد. دور نگه داشتن موجودی‌ها از سارقان اما به سادگی در دسترس خودمان باشد. ). در این مقاله راهکارهایی ارائه می‌دهیم که با انجام آنها بهره‌وری، امنیت و استفاده‌ی درست از فضا را در انبار کانتینری را تضمین می‌کنیم. برای آشنایی با این راهکار ها در ادامه با آی آر کانتین همراه باشید.

 

استفاده از جعبه در کانتینر یا سوله

کالاهایی که بدون پوشش و باکس در کانتینر یا سوله نگهداری می‌شوند در معرض غبار، آلودگی و دود قرار دارند. استفاده از باکس، محافظ و جعبه نه تنها کالاها را تمیز، مرتب و در شرایط آماده برای استفاده نگه می‌دارد بلکه ظرفیت فضای استفاده از انبار کانتینری را افزایش می‌دهد. به عنوان مثال ممکن است اسباب و وسایل یک خانه بدون بسته بندی در یک کانتینر 30 فوت جا شود اما در صورت بسته بندی مناسب بتوان تمامی وسایل را در یک کانتینر 20 فوت جا داد.

 

کاهش هزینه انبار

هزینه‌ی استخدام کارکنان را محاسبه کنید تا بتوانید بین عملکرد و هزینه‌ها تعادل برقرار کنید. آیا در فکر اضافه کردن نیروی انسانی هستید؟ این کار هزینهها را بیشتر افزایش می‌دهد پس بر روی اتوماتیک کردن انبار سرمایه گذاری کنید تا افراد کمتری نیاز باشد و از این طریق هزینه‌ها کاهش یابند. همچنین اجاره انبار کانتینری و یا اجاره انبار سوله ای خود می تواند راهکاری برای کاهش هزینه خود انبار باشد. در چنین شرایطی شما بدون پرداخت پول پیش می توانید هر میزان که لازم است انبار اجاره کنید. همچنین فضا در انبار کانتینری با توجه به نیاز شما به شما اختصاص می یابد.

 

چیدمان به صورت دسته بندی

چیدن اجناس و کالاها به صورت دسته‌ای اجازه میدهد تا بتوان به صورت چندگانه و همزمان سفارش داد. این نحوه‌ی چیدمان باعث می‌شود تا تعداد دفعاتی که برای برداشت چند کالا لازم است انجام شود کاهش می‌یابد.

 

انعطاف پذیری

انعطاف پذیری یعنی آمادگی برای ایجاد تغییر. عملکرد خود را به نحوی قرار دهید که در آن واحد بتوانید انبار خود را هم با تعداد زیادی کارکنان و هم با تعداد اندک مدیریت کنید. از این طریق شما میتوانید بر اساس نیاز هر تغییری که لازم بود خودتان ایجاد کنید قبل از آنکه تغییرات بوجود بیایند و شما خیلی دیر آگاه شوید

 

کنار آمدن با کالاهای مرجوعی

به طور قطع کالای مرجوعی خواهد بود و شما باید مدیریتی برای پروسه‌ی پس گیری این کالاها داشته باشید تا در صورت بازگشت کالایی دچار تنگنا نشوید و به خوبی آنها را مجددا ذخیره کنید.

 

تهیه‌ی بالابر و ماشین آلات صنعتی

برای بلند کردن و قرار دادن کالاها در انبار از بالابر و ماشین آلات صنعتی استفاده کنید نه کارگران انبار. جا به جایی کالا را به ماشین آلات بسپارید تا هم فعالیت غیزیکی کارگران کاهش یابد و هم دچار مشکلی نشوند که خسارت و جبران آن با شما باشد.

 

عدم استفاده از کاغذ

هیچکس تمایلی ندارد تا کاغذ و پرونده بررسی کند. د.ره‌ی استفاده از کاغذ و لیست‌های دستی  به پایان رسیده است. تا جایی که ممکن است از استفاده از کاغذ خودداری نمایید و استفاده از آن را کاهش دهید و به جای آن از تکنولوژی سیار و دوست دار محیط زیست استفاده کنید.

 

اسکن کردن

برای تحویل و ترخیص کالاهای انبار از اسکنر استفاده کنید. تایید ورود و خروج هر کالا را با اسکن به سادگی انجام دهید و از دقت سفارش و محموله اصمینان خاطر پیدا کنید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اجاره انبار در تهران می توانید با کارشناسان ما در آی آر کانتین در تماس باشید.

 

منبع مقاله : Warehouse best practices

 

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *