امنیت قفل کانتینر در انبار کانتینری

امنیت قفل کانتینر های انبار کانتینری – قسمت دوم

این مقاله شامل قسمت اول نیز می شود که می توانید از لینک امنیت قفل کانتینر های انبار کانتینری – قسمت اول آن را مطالعه نمایید.

 

آیا تجهیزات امنیتی موثرهستند؟

همانطور که به تجهیزات مختلف امنیتی که می‌توانید به کار ببرید فکر می‌کنید، باید به اثر گذاری آنها نیز فکر کنید، به خصوص به بعنوان یک جزء از یک سیستم بزرگ تر.

برای بازداری، تابلوی ( این خانه مجهز به دزدگیر است) هنگامی که پشت شاخ و برگ باشد یا ازبین رفته باشد قدرت بازدارندگی ندارد. هنگامی متجاوزان از ورود غیرقانونی بازداشته خواهند شد که از موارد بازدارنده به خوبی آگاه شوند.

برای جلوگیری، یک حصار با دری باز یا یک در با قفلی شکسته نمی‌تواند مانع ورود افراد شود. ابزار جلوگیری باید کاربردی و همه جانبه باشند و به خوبی استفاده شوند تا کار کنند.

برای تشخیص، باید بدانید زمانی زنگ خطر موثر است که کسی صدای آن را بشنود (یا به صورت اتومات فیلم برداری شود) و بتواند اقدامی انجام دهد قبل از آنکه متجاوز محل را ترک کند. فیلم برداری هم زمانی موثر است که بتوانید چهره‌ی فرد را شناسایی کنید یا پلاک ماشین را تشخیص دهید و یا غیره. تشخیص اینکه چه اتفاقی افتاده است کافی نیست، تشخیص دادن باید همراه با اقدامی در راستای آن باشد تا برای پیگرد قانونی کمک کند.

در پایان مهم است که بدانید تا حدودی نیاز است بین این سه روش امنیتی تعادل برقرار کنید. برای مثال، حتی با بازداری قوی و سیستم جلوگیری، اگر متجاوز بتواند ساعت‌های زیادی با سر و صدای بالا سیستم های امنیتی را از کار بی‌اندازد و تشخیص داده نشود، تمام سیستم امنیتی ناکارآمد بوده است.

همچنین برای بیشتر سیستم های امنیتی، کارآمدی سیستم به صورت سیاه و سفید است، یعنی یا سیستم امنیتی از اموال شما محافظت می‌کند و یا محافظت نمی‌کند حالت میانه‌ای وجود ندارد.

در مجموع، تجهیزات امنیتی به ادازه‌ی نقاط ضعفشان نقاط قوت دارند. باز هم از شما خواهش می‌کنیم تا با تفکر انتقادی درباره‌ی کانتینرها بی‌اندیشید و در حالت کلی به حدی امنیت ایجاد کنید که نیاز دارید.

 

از چه تجهیزات امنیتی باید استفاده کنید

در بخش قبل بررسی کردیم که آیا تجهیزات امنیتی لازم هستند و آیا ارزش هزینه کردن را دارند و می‌توانند کارآمد باشند یا خیر. حال زمان آن است که به تجهیزات ویژه امنیتی از دیدگاه سه روش امنیتی نگاه شود یعنی: بازداری، جلوگیری و تشخیص.

 

رفع تهدیدات احتمالی

بازداری به معنی این است که هر شخصی از تلاش برای ورود به کانتینر بازداشته شود. منظور این است که به متجاوز فهمانده شود که اگر بخواهد تلاشی برای ورود داشته باشد شکست خواهد خورد، پس از اقدام منصرف شوند. در حالت کلی این امر با حصارهای قوی و قابل مشاهده ، امکان پذیر است.

 

روشنایی محوطه

بیشتر جرائم در تاریکی شب اتفاق می‌افتند، چون متجاوز امید دارد که دیده نشود. روشن نگخ داشتن محوطه‌ی کانتینر راه مناسبی است. در نظر داشته باشید که وجود برق اضطراری برای مواقع قطعی برق ضروری است.
برای انتخاب لامپ گزینه‌های مختلفی پیش رو دارید کانند لامپ رشته‌ای، هالوژن و ال ای دی. پیشنهاد میکنیم از ال ای دی استفاده کنید چون انرژی کمتری مصرف می‌کند. می توانید یک لامپ دائم کار داشته باشید یا لامپ با سنسور حرکتی. البته با لامپ های سنسور حرکتی دار، قدرت تشخیص کاهش می‌یابد ولی در عوض مصرف انرژی کاهش می‌یابد.همچنین استفاده از لامپ‌های خورشیدی بسیار مناسب است.

 

نشانه‌های حضور شما در کانتینر

فرد متجاوز قطعا نمی‌خواهد زمانی وارد شود که شما در کانتینر حضور دارید. پس به دنبال نشانه‌ای است که مطمئن شود شما نیستید یکی از بزرگترین نشانه‌های حضور شما اتوموبیل شماست. بسیاری از مردم اتوموبیل خود را نه در پارکینگ بلکه در فضای باز پارک می‌کنند پس در زمان نبود ماشین فرد متجاوز می‌تواند مطمئن شود کسی داخل نیست. پس اگر پارکینگ سرپوشیده دارید حتما ماشین را در آن پارک کنید که تشخیص عدم حضور شما مشکل شود.

تکنولوژی وجود دارد که با نصب تایمر می‌توانید تعیین کنید که در ساعات خاصی لامپ ها، تلوزیون و … را روشن کند تا افراد گمان کنند شما داخل خانه کانتینری خود هستید. اگرچه در صورتی که داخل خانه کانتینری از طریق پنجره و در پیدا باشد این تکنولوژی جوابگو نیست.

همچنین با قرار دادن کلید کنترل وایفای می‌توانید کنترل تمام تجهیزات خود را از راه دور بدست گیرید.

 

سایر تجهیزات امنیتی

اگر حتی سیستم امنیتی قدرتمندی نداشته باشید، یک تابلو می‌تواند باعث شود دیگران تصور کنند سیستم امنیتی قوی برای کانتینر خود درنظر گرفته‌اید و قرار دادن این ایده در ذهن کسی که قصد ورود به کانتینر شما دارد موثر است. یک گزینه‌ی دیگر دوربین مداربسته ساختگی و جعلی است،که مانند تابلو می‌تواند عمل کند.

 

جلوگیری از تهدیدات احتمالی

جلوگیری به معنی متوقف کردن و یا به تعویق انداختن حمله یا تجاوز به اموالتان می‎‌باشد. هیچ سیستمی وجود ندارد که به صورت صد در صد از تمام تهدیدات جلوگیری کند، پس گاهی می‌توان با کند کردن و به تعویق انداختن کار متجاوزان و سارقان امید داشت که بتوانید آنها را بگیرید و یا پروسه‌ی نفوذ به کانتینر را به قدری سخت کرد که سارقان این زحمت را به خود ندهند که نفوذ کنند. جلوگیری از طریق موانع فیزیکی متفاوت عملی می‌شود.

 

نرده و حصار

حصار می‌تواند هم جلوگیری و هم بازداری کند. یک متجوز با وجو د یک حصار در اطراف کانتینر شما امکان کمتری دارد که تلاش کند تا وارد شود. اما حتی اگر باز هم تلاش کند تا وارد شود توسط حصار متوقف می‌شود و یا دست کم سرعت نفوذ او کاهش می‌یابد. انواع حصار وجود دارد مانند حصار چوبی، سیم خاردار، سنگ و … که با توجه به محیط اطراف کانتینر باید آنچه که برایتان مناسب تر است انتخاب شود.

 

نتیجه گیری و جمع بندی

با خواندن موارد بالا می‌توان نتیجه گرفت که یک کانتینر هرچقدر هم که دارای استحکام باشد برای محافظت از اموار شما کافی نیست. به همین دلیل است که کانتینر باید در انبار کانتینری قرار گیرد. در این انبار از کانتینر با روش‌های ذکر شده به بهترین شکا محافظت می‌شود و امنیت کامل برای متعلقات شما فراهم می‌شود.

 

این مقاله شامل قسمت اول نیز می شود که می توانید از لینک امنیت قفل کانتینر های انبار کانتینری – قسمت اول آن را مطالعه نمایید.

 

همچنین در صورت وجود هرگونه سوال در مورد انبار کانتینری، اجاره انبار در تهران و خرید کانتینر می توانید با کارشناسان ما در انبار کانتین در تماس باشید.

منبع مقاله : Container locks security

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *